STATUT
UCZNIOWSKIEGO KLUBU JEŹDZIECKIEGO „PROMYK”
Rozdział I
Nazwa, teren działania, siedziba i charakter prawny
§ 1
Uczniowski Klub Jeździecki „PROMYK” zwany dalej „Klubem” jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczniów, rodziców, nauczycieli trenerów, zawodników i sympatyków.
§ 2
- Terenem działania Klubu jest teren całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Podkarpacia, w tym zwłaszcza obszaru Gminy Łańcut. Klub może również działać na terenie innych państw z poszanowaniem tamtejszego prawa.
- Siedziba Klubu mieści się pod adresem 37-122 Albigowa 300.
§ 3
- Klub jest stowarzyszeniem w rozumieniu art. 4 ustawy o sporcie i z tego tytułu podlega ewidencji oraz posiada osobowość prawną.
§ 4
- Klub działa zgodnie z ustawą o kulturze fizycznej, ustawą Prawo o stowarzyszeniach oraz niniejszym statutem.
- Klub może być członkiem okręgowych i regionalnych związków sportowych oraz ogólnokrajowych związków sportowych.
§ 5
- Klub używa pieczęci, godła, flagi, barw, odznak i znaczków organizacyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Rozdział II
Cel i sposoby działania
§ 6
Celem Klubu jest:
- Rozwój i popularyzacja sportów konnych, rekreacji i turystyki konnej, hipoterapii oraz innych form kultury fizycznej i sportu na terenie swojego działania.
- Planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe Klubu oraz o pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków Klubu.
- Angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych.
- Uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim.
- Organizowanie zajęć sportowych w celu wszechstronnego rozwoju sprawności fizycznej i umysłowej dzieci i młodzieży.
- Upowszechnianie właściwych postaw w zakresie ochrony zdrowia, higieny życia codziennego oraz promocji zdrowia i aktywnego spędzana czasu wolnego; przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
- Organizowanie i uczestnictwo w różnorodnych formach współzawodnictwa sportowego: zawodach jeździeckich, rajdach konnych, pokazach, itp.
- Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu oraz wolontariat.
- Popularyzacja i rozwój turystyki, ekoturystyki i rekreacji jeździeckiej, rowerowej i pieszej.
- Działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wszystkich osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka i pomaganie im w aktywnym uczestnictwie w życiu społecznym.
- Działania na rzecz aktywizacji społecznej oraz zwiększenia aktywności fizycznej osób starszych; integracja międzypokoleniowa.
- Integracja społeczna i rehabilitacja osób niepełnosprawnych oraz pochodzących ze środowisk niewydolnych, marginalizowanych i zagrożonych.
- Popularyzacja hipoterapii jako metody rehabilitacji i pozytywnego oddziaływania na rozwój społeczny i emocjonalny dzieci, młodzieży i dorosłych.
- Organizowanie, upowszechnianie i prowadzenie różnych form rehabilitacji i terapii z udziałem zwierząt (dogoterapia, felinoterapia, onoterapia, itp.).
- Podnoszenie kwalifikacji sportowych i zawodowych swoich członków, jak również osób z zewnątrz, w tym zwłaszcza w zakresie jeździectwa, hipoterapii, dogoterapii, felinoterapii.
- Promowanie metod jeździectwa naturalnego i naturalnych metod komunikacji z koniem oraz inicjowanie, koordynowanie i prowadzenie różnorodnych działań zmierzających do ich popularyzacji. Działania te zmierzają do poprawy warunków bytowania koni, ich ochrony oraz zmniejszania i eliminacji agresji w społeczeństwie zarówno wobec zwierząt, jak i ludzi.
- Działania na rzecz ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.
- Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych i wrażliwości na przyrodę.
- Edukacja pozaszkolna i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, w tym zwłaszcza kształtowanie postawy obywatelskiej, świadomości narodowej i wiedzy o historii, tradycji i kulturze regionu Podkarpacia.
- Rozwój i wspieranie współpracy społeczności lokalnych regionu Podkarpacia.
- Promocja i organizacja wolontariatu.
- Integracja społeczności lokalnej oraz osób niepełnosprawnych i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym.
- Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych, terapeutycznych, sportowych, rekreacyjnych, które:
a) mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych,
b) rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną,
c) usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach. - Prowadzenie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie poprzez realizację programów profilaktycznych, uwrażliwiających na problem przemocy w rodzinie.
- Pomoc społeczna – podniesienie poziomu życia osób starszych, dzieci i młodzieży poprzez tworzenie warunków do rozwoju różnych zainteresowań w ramach realizacji i upowszechniania opracowanych programów.
- Wspieranie i prowadzenie działań promujących wśród dzieci i młodzieży zdrowy styl życia oraz ukazujących zagrożenia używania alkoholu i innych środków psychoaktywnych.
- Prowadzenie działań profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania narkomanii poprzez wspieranie programów skierowanych do dzieci i młodzieży z grup ryzyka: ze środowisk zmarginalizowanych, zagrożonych demoralizacją i wykluczeniem społecznym oraz dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
- Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów i warsztatów dla członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesu integracji osób niepełnosprawnych w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, zwiększenia ich aktywności życiowej i zaradności osobistej oraz niezależności ekonomicznej, podnoszenia umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym sprawowania nad nimi opieki i udzielania pomocy w procesie ich rehabilitacji.
§ 7
Klub realizuje swoje cele przez:
1. Prowadzenie działalności nieodpłatnej pożytku publicznego w zakresie:
- Prowadzenie sportowych zespołów ćwiczebnych.
- Prowadzenie zajęć rekreacyjnych i edukacyjnych, w tym wycieczek pieszych, konnych i rowerowych oraz warsztatów tematycznych.
- Organizowanie imprez i zawodów sportowych oraz udział w imprezach krajowych i zagranicznych.
- Organizowanie obozów o charakterze rekreacyjnym i sportowym dla dzieci i młodzieży.
- Prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych i rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także spotkań i innych działań o charakterze integracyjnym.
- Prowadzenie zajęć jeździeckich przygotowujących osoby niepełnosprawne do udziału w olimpiadach specjalnych i paraolimpiadach.
- Skupianie wokół swojej działalności lekarzy, rehabilitantów, psychologów, pedagogów, instruktorów jazdy konnej i hipoterapii oraz społeczników, którzy widzą w rozwoju hipoterapii jedną z dróg pomocy osobą dotkniętym chorobą i zagrożeniem wykluczenia społecznego.
- Organizacja warsztatów, kursów i szkoleń, w tym zwłaszcza szkolenia podstawowego i specjalistycznego w zakresie jeździectwa, hipoterapii i aktywizacji społeczno-zawodowej.
- Organizacja szkoleń, prelekcji, sympozjów, zgrupowań treningowych i innych form działalności, mających na celu propagowanie idei jeździectwa.
- Organizowanie i współorganizowanie imprez kulturalnych, edukacyjnych i promocyjnych w zakresie ekologii, ochrony środowiska oraz przeciwdziałaniu przemocy wobec zwierząt.
- Organizowanie wolontariatu dzieci i młodzieży na rzecz społeczności lokalnej regionu.
- Inspirowanie, wspomaganie i prowadzenie różnorodnych działań zmierzających do popularyzowania wiedzy o koniach, jeździectwie naturalnym, komunikacji z koniem oraz poprawy warunków życia koni w świecie ludzi.
- Prowadzenie szeroko pojętej edukacji społeczeństwa na temat metod komunikacji i eliminacji agresji, wobec zwierząt a także ludzi względem siebie, na przykładzie współpracy z koniem.
- Prowadzenie i stałe wzbogacanie ośrodka informacyjnego o jeździectwie naturalnym, komunikacji z koniem oraz poprawy warunków życia koni w świecie ludzi.
- Prowadzenie projektów dla społeczności lokalnych (np. hipoterapia, terapia przy koniu) mających na celu pomoc ludziom i zwierzętom poprzez zmniejszanie agresji i demonstrowanie łagodnych metod pracy i współdziałania.
- Organizowanie szkoleń i pokazów zmierzających do popularyzacji naturalnych metod komunikacji z koniem, podnoszenia umiejętności jeździeckich i budowania przyjacielskich więzi ze zwierzętami.
- Modernizację, budowę, remonty i konserwację własnych bądź dzierżawionych obiektów i urządzeń sportowych oraz ich bieżące użytkowanie.
- Współpracę z organizacjami, fundacjami, instytucjami i ruchami polskimi i zagranicznymi o podobnym profilu działania.
- Współpracę ze środowiskiem lokalnym, z władzami samorządowymi, rządowymi w zakresie wymienionych w celach Klubu.
- Inicjowanie i podejmowanie z zachowaniem obowiązujących przepisów innych działań zmierzających do realizacji statutowych celów i zadań.
2. Prowadzenie działalności odpłatnej pożytku publicznego w zakresie:
- Prowadzenie sportowych zespołów ćwiczebnych.
- Prowadzenie nauki jazdy konnej.
- Prowadzenie zajęć rekreacyjnych i edukacyjnych, w tym wycieczek pieszych, konnych i rowerowych oraz warsztatów tematycznych.
- Organizowanie imprez i zawodów sportowych oraz udział w imprezach krajowych i zagranicznych.
- Organizowanie obozów o charakterze rekreacyjnym i sportowym dla dzieci i młodzieży.
- Prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych i rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także spotkań i innych działań o charakterze integracyjnym.
- Prowadzenie zajęć jeździeckich przygotowujących osoby niepełnosprawne do udziału w olimpiadach specjalnych i paraolimpiadach.
- Organizacji i prowadzenie kursów, szkoleń, warsztatów, konferencji z zakresu hipoterapii, dogoterapii/kynoterapii, onoterapii i felinoterapii oraz aktywizacji społeczno-zawodowej.
- Organizacji szkoleń, prelekcji, sympozjów, zgrupowań treningowych i innych form działalności, mających na celu propagowanie idei jeździectwa.
- Pozyskiwania środków na realizację statutowych zadań poprzez organizowanie zbiórek, kwest ulicznych, imprez kulturalnych, sportowych oraz umieszczaniu reklam różnych firm na strojach sportowych, banerach, plakatach, ulotkach, stronie internetowej itp.
- Prowadzenia działalności naukowej, publicystycznej i wydawniczej związanej z jeździectwem, pomocą osobom niepełnosprawnym w szczególności propagującej hipoterapię oraz dogoterapię/kynoterapię, onoterapię i felinoterapię.
§ 8
Klub realizując swoje cele statutowe może:
- Współdziałać z dyrektorami szkół i radą szkoły;
- Współdziałać z władzami samorządowymi, sportowymi i państwowymi;
- Współdziałać z klubami sportowymi oraz z Polskim Związkiem Jeździeckim i działać zgodnie z ich uchwałami statutowymi;
- Być członkiem innych organizacji i związków stowarzyszeń realizujących pokrewne cele, w tym również zagranicznych;
- Współpracować z organami administracji publicznej i innymi organizacjami pozarządowymi dla optymalizacji działań pożytku publicznego.
§ 9
Klub opiera swoją działalność przede wszystkim na społecznej pracy swoich członków i działaczy oraz pomocy rodziców uczniów.
Rozdział III
Członkowie, ich prawa i obowiązki
§ 10
Członkowie Klubu dzielą się na:
- zwyczajnych,
- wspierających.
§ 11
- Członkami zwyczajnymi Klubu mogą być uczniowie, rodzice i nauczyciele, którzy złożą pisemną deklarację, zapłacą wpisowe i zostaną przyjęci przez Zarząd Klubu.
- Małoletni w wieku od 16 do 18 lat, którzy mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych, mogą należeć do stowarzyszenia i korzystać z czynnego i biernego prawa wyborczego, z tym że w składzie Zarządu stowarzyszenia większość muszą stanowić osoby o pełnej zdolności do czynności prawnych.
- Małoletni poniżej 16 lat mogą, za zgodą przedstawicieli ustawowych, należeć do stowarzyszenia, bez prawa udziału w głosowaniu na walnych zebraniach członków oraz bez korzystania z czynnego i biernego prawa wyborczego do władz stowarzyszenia. Jeżeli jednak stowarzyszenie zrzesza wyłącznie małoletnich, mogą oni wybierać i być wybieranym.
§ 12
Członkowie zwyczajni mają prawo do:
- Uczestnictwa w Walnych Zebraniach Klubu z biernym i czynnym prawem wyborczym, z zastrzeżeniem § 11 pkt. 2-3;
- Zgłaszania propozycji i wniosków wobec władz Klubu;
- Uczestnictwa w zawodach i imprezach sportowych organizowanych przez Klub;
- Korzystania z wszelkich urządzeń Klubu na zasadach określanych przez Zarząd Klubu;
- Korzystania z innych uprawnień określonych przez Zarząd Klubu.
§ 13
Członkami wspierającymi mogą być osoby fizyczne i osoby prawne, które popierają cele Klubu, zostaną przyjęci przez Zarząd i zadeklarują pomoc materialną i/lub finansową dla Klubu.
§ 14
Członkowie wspierający mają prawo do:
- Uczestniczenia bezpośrednio lub poprzez swoich delegatów w Walnych Zebraniach Klubu;
- Zgłaszania wniosków i propozycji wobec władz Klubu;
- Korzystania z innych uprawnień określonych przez Zarząd Klubu.
§ 15
Do obowiązków członków zwyczajnych i wspierających należy:
- Branie czynnego udziału w działalności Klubu, tj. uczestniczenia w pracach, akcjach i imprezach;
- Przestrzeganie postanowień statutu, regulaminu i uchwał władz Klubu;
- Prezentowanie celów i programów Klubu na zewnątrz;
- Godne reprezentowanie barw Klubu;
- Terminowe opłacanie składek na zasadach ustalonych przez Walne Zebranie Klubu.
§ 16
1. Członkostwo w Klubie ustaje poprzez:
1) Dobrowolne wystąpienie zgłoszone na piśmie do Zarządu.
2) Skreślenie z listy członków uchwałą Zarządu w przypadku:
a) umyślnego naruszenia postanowień statutu,
b) nie brania udziału w działalności statutowej Klubu przez okres 6-ciu miesięcy,
c) działania na szkodę Klubu,
d) zalegania ze składkami za okres 1 roku.
3) Rozwiązanie się Klubu.
2. Od uchwał Zarządu o skreśleniu z listy członków przysługuje w terminie 30 dni odwołanie do Walnego Zebrania, którego uchwała jest ostateczna.
Rozdział IV
Władze Klubu
§ 17
1. Władzami Klubu są:
1) Walne Zebranie Członków
2) Zarząd
3) Komisja Rewizyjna
2. Kadencja władz trwa 4 lata.
3. Wybór władz następuje w głosowaniu tajnym lub jawnym w zależności od decyzji Walnego Zebrania Członków.
4. Uchwały wszystkich władz Klubu zapadają zwykłą większością głosów o ile postanowienia statutu nie stanowią inaczej.
§ 18
1. Walne Zebranie Członków jest najwyższą władzą Klubu i może być zwyczajne lub nadzwyczajne.
2. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze zwoływane jest przez Zarząd raz na 4 lata.
3. Walne Zebranie Sprawozdawcze zwoływane jest przez Zarząd raz na rok.
4. Nadzwyczajne Walne Zebranie zwoływane jest przez Zarząd Klubu:
- z własnej inicjatywy,
2) na wniosek Komisji Rewizyjnej,
3) na wniosek ½ ogółu członków stowarzyszenia.
5. Nadzwyczajne Walne Zebranie odbywa się nie później niż w terminie 30 dni od złożenia wniosku lub podjęcia uchwały i obraduje nad sprawami, dla których zostało zwołane.
§ 19
1. Do wyłącznej kompetencji Walnego Zebrania Członków należy:
1) uchwalanie programów sportowej, organizacyjnej i finansowej działalności Klubu,
2) rozpatrywanie i przyjmowanie sprawozdań Zarząd Komisji Rewizyjnej,
3) uchwalanie na wniosek Komisji Rewizyjnej absolutorium dla Zarządu Klubu,
4) wybór Zarządu i Komisji Rewizyjnej,
5) ustalenie wysokości i trybu płacenia składek członkowskich,
6) uchwalanie zmian statutu,
7) rozpatrywanie odwołań od uchwał Zarządu w sprawie skreślenia z listy członków,
8) podejmowanie uchwał w kwestii rozwiązania stowarzyszenia oraz przeznaczenia majątku likwidowanego stowarzyszenia,
9) rozpatrywanie i rozstrzyganie innych spraw wniesionych pod obrady Walnego Zebrania Członków, a nie zastrzeżonych do kompetencji innych organów.
2. Walne Zebranie Klubu jest prawomocne w pierwszym terminie przy obecności co najmniej ½ członków uprawnionych do głosowania, a w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych, o ile termin ten był podany w zawiadomieniu.
3. W Walnym Zebraniu Klubu mogą brać udział z głosem doradczym osoby zaproszone przez Zarząd.
§ 20
- Zarząd Klubu składa się z 3 członków wybieranych przez Walne Zebranie Klubu, którzy spośród siebie wybierają Prezesa, Skarbnika i Sekretarza.
- Zebrania Zarządu Klubu odbywają się w miarę potrzeby, nie rzadziej jednak niż jeden raz na pół roku.
- Do ważności uchwał Zarządu Klubu konieczna jest obecność co najmniej ½ liczby członków Zarządu, w tym Prezesa lub/i Sekretarza.
- W okresie pomiędzy posiedzeniami Zarządu jego uprawnienia przysługują Prezesowi działającemu wspólnie z Sekretarzem.
§ 21
Do zadań Zarządu Klubu należy kierowanie bieżąca działalnością Klubu w okresach pomiędzy Walnymi Zebraniami Klubu, a w szczególności:
1) reprezentowanie Klubu na zewnątrz i działanie w jego imieniu,
2) wykonywanie uchwal Walnego Zebrania Klubu,
3) uchwalanie okresowych planów działania i preliminarzy budżetowych,
4) powoływanie i rozwiązywanie komisji problemowych,
5) przyjmowanie i skreślanie członków,
6) zarządzanie majątkiem i funduszami Klubu zgodnie z obowiązującymi przepisami,
7) składanie sprawozdań z działalności Klubu.
§ 22
- Członek Zarządu Klubu może być zawieszony w czynności lub odwołany ze składu Zarządu, jeżeli nie wykonuje przyjętych obowiązków, działa niezgodnie ze statutem bądź w inny sposób zawiódł zaufanie członków Klubu.
- Uchwałę o zawieszeniu w czynnościach lub odwołaniu członka Zarządu podejmuje Zarząd większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
- Usunięty lub zawieszony członek Zarządu ma prawo odwołania się do Walnego Zebrania Członków w terminie 30 dni od podjęcia uchwały o usunięciu lub zawieszeniu.
§ 23
1. Komisja Rewizyjna jest organem kontrolującym całokształt działalności Klubu.
2. Komisja Rewizyjna składa się z 3 członków wybieranych przez Walne Zebranie Członków.
3. Komisja wybiera ze swego grona Przewodniczącego i Sekretarza.
4. Komisja Rewizyjna działa w oparciu o regulamin zatwierdzony przez Walne Zebranie Klubu.
5. Do czynności Komisji Rewizyjnej należy:
1) przeprowadzanie kontroli działalności statutowej i finansowej Klubu,
2) wydawanie zaleceń pokontrolnych w przypadku stwierdzenia uchybień w działalności, określenie terminów oraz sposobów ich usunięcia,
3) składanie sprawozdań z całokształtu swej działalności na Walnym Zebraniu Członków oraz stawianie wniosku o udzielenie lub odmowę udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi,
4) składanie zastrzeżeń w stosunku do projektowanych uchwał, postanowień i przedsięwzięć Zarządu, jeżeli Komisja dojdzie do wniosku, że spowodują one lub mogą spowodować nieprawidłowości w działaniu Klubu,
5) występowanie z żądaniem zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków, względnie z wnioskiem o zwołanie posiedzenia Zarządu w przypadkach stwierdzenia niezgodnych z prawem lub Statutem bądź istotnymi interesami Klubu działań Zarządu.
§ 24
- Członek Komisji Rewizyjnej może być zawieszony w czynnościach lub odwołany z jej składu, jeżeli nie wykonuje przyjętych obowiązków, działa niezgodnie ze Statutem, bądź w inny sposób zawiódł zaufanie członków Klubu.
- Uchwałę o zawieszeniu w czynnościach lub odwołaniu członka Komisji Rewizyjnej podejmuje Komisja Rewizyjna większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
- Odwołany lub zawieszony członek Komisji Rewizyjnej ma prawo odwołać się do Walnego Zebrania Klubu w terminie 30 dni od podjęcia uchwały o odwołaniu lub zawieszeniu.
§ 25
W przypadku powstania wakatu w Zarządzie lub Komisji Rewizyjnej – władzom tym przysługuje prawo dokooptowania nowych członków spośród członków Klubu. Liczba osób dokooptowanych nie może przekroczyć 1/3 pochodzących z wyboru.
Rozdział V
Wyróżnienia i kary
§ 26
- Za aktywny udział w realizacji zadań Klubu przyznawane są wyróżnienia i nagrody.
- Zasady oraz tryb przyznawania wyróżnień i nagród określa regulamin uchwalany przez Zarząd Klubu.
§ 27
1. W razie naruszenia postanowień lub uchwał władz Klubu -Zarządowi przysługuje – zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Walne Zebranie Klubu – prawo wymierzania następujących kar:
1) upomnienia,
2) nagany,
3) zawieszenia w prawach członka na okres do 6 miesięcy,
4) wykluczenia.
2. Od uchwały Zarządu o ukaraniu, członkowi Klubu przysługuje prawo odwołania się do Walnego Zebrania Klubu w terminie 30 dni.
3. Uchwała Walnego Zebrania Członków o ukaraniu jest ostateczna.
Rozdział VI
Majątek i fundusze Klubu
§ 28
Na majątek Klubu składają się nieruchomości, ruchomości oraz fundusze:
1) składki członkowskie oraz wpisowe,
2) dotacje budżetowe na zadania zlecone,
3) darowizny, zapisy, spadki osób prawnych oraz fizycznych,
4) dochody ze sprzedaży majątku,
5) majątek.
§ 29
Dla ważności oświadczeń w zakresie praw, podejmowania zobowiązań majątkowych oraz udzielenia pełnomocnictw wymagane są podpisy dwóch spośród następujących: Prezesa, Skarbnika lub Sekretarza.
Rozdział VII
Zmianastatutu i rozwiązanie się Klubu
§ 30
Zmiany statutu Klubu wymagają uchwały Walnego Zebrania Klubu podjętej większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
§ 31
- Rozwiązanie się Klubu może nastąpić na podstawie uchwały Walnego Zebrania Klubu podjętej większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
- Uchwała o rozwiązaniu się Klubu określa tryb likwidacji oraz cel na jaki ma być przeznaczony majątek.
Albigowa, dnia 29 maja 2015 r.
1. Krzysztof Dabrowski – Prezes Zarządu
–podpis–
2. Elżbieta Skrzypek – Skarbnik
–podpis–
3. Alina Goldmann – Sekretarz
–podpis–